De Ledenraad van Dorpsvereniging ’t Leker is een belangrijk democratisch element binnen de dorpsvereniging. De ledenraad zorgt voor brede vertegenwoordiging en inspraak van alle inwoners.

Wat is de Ledenraad?

De Ledenraad is een belangrijk element waarin iedere straat/buurt en iedere vereniging uit Ledeacker vertegenwoordigd is. De ledenraad fungeert als brug tussen het bestuur van de dorpsvereniging en de inwoners.

  • Doel: Inwoners via hun vertegenwoordigers laten meedenken, meebeslissen en meebepalen over belangrijke zaken in het dorp. Dit geeft meer draagvlak voor beslissingen en zorgt dat plannen écht aansluiten bij de behoeften van het dorp.
  • Samenstelling: De raad bestaat uit een oneven aantal vertegenwoordigers (om stemmingen makkelijker te maken). Er is één (of soms meer) vertegenwoordiger per straat/buurt en per vereniging. Het bestuur van de dorpsvereniging maakt ook deel uit van of werkt nauw samen met de ledenraad.

Waarom is dit belangrijk voor Ledeacker?

Ledeacker is een klein, hecht dorp. Met een ledenraad wordt voorkomen dat alleen een klein bestuur beslist. Iedereen krijgt via zijn straat, buurt of vereniging een stem. Dit versterkt de saamhorigheid en helpt bij concrete resultaten, zoals het indienen van gezamenlijke projecten bij fondsen of de gemeente.

Hoe werkt het in de praktijk?

  • Vertegenwoordiging per straat/buurt: Elke straat of buurt kiest een vertegenwoordiger.
  • Vertegenwoordiging van verenigingen: Lokale clubs zoals Seniorenvereniging, Kakelbond, CV de Hanen hebben ook een afgevaardigde.
  • Taken en bevoegdheden: De ledenraad bespreekt en is stemgerechtigd over:
    • Zaken die in de buurt leven
    • Behoeftes van verenigingen
    • Beleid voor de lange termijn
    • Projecten voor leefbaarheid (bijv. wijkvoorzieningen, wonen, evenementen)
    • Inbreng bij de gemeente (via gezamenlijke aanvragen of wensenlijsten)

Het bestuur vergadert regelmatig met de ledenraad (minimaal 2x per jaar) en met de gebiedswethouder. Zo blijft het dorp goed verbonden met de alle plannen.

Samenstelling Ledenraad (2026)

Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Twan Jans
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Twan Kempen
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Jeroen Verhoeven
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Mireille van de Ven
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Lion Linders
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Marijntje Knapen
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Koen Linders
Bestuurslid dorpsvereniging ’t Leker Paulette Wolters
Senioren Ledeacker Harrie Jozephs
Senioren Ledeacker Harrie Weerts
CV de Hanen Stefan Kremers
CV de Hanen Fraukje Coopmans
Toneelvereniging Kakelbond Frank Peperzak
Toneelvereniging Kakelbond Gerry Jacobs
Den Dries Lidy Raaijmakers
Den Es Elma Boumans
Dorpsstraat deel 1 Rody Kusters
Dorpsstraat deel 2 Gerard de Kleijnen
Quayweg + Toven Jeroen Eerkens
Hoenderstraat Linda Fransen
Ledeackersestraat vacant
Mgr. Bekkersstraat Rien Berlo
Nullen + Ullingen Patrick van Mil
Stippent Betty Schoenmakers
Vrijstraat + Sassekamp Marianne Bruijsten
Den Akker + Den Berk Ellen v Kollenburg-Spann